http://www.meebo.com/rooms
همه چیز پیدا میشه بدو بیا

 
7 انتظار خانم ها در اولین ملاقات
ساعت ۱۱:٥٦ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٧/۳/٢٢  

 انتظار خانم ها در اولین ملاقات

اولیـن قـرار همـیشه خـیـلی مـهـم بـوده اســت. یک خانم دوسـت دارد مـردی کـه با او قرار دارد فقط در مورد آن شب فکر نکرده باشد، بلکه خود را برای آن آماده نیز کرده باشد.اجـازه بدهید بـرایـتان بگویم که او آن شب چه انتظاراتی از شما دارد و می خواهد شما چگونه ظاهر شوید. ...

 

7 انتظار خانم ها در اولین ملاقات

اولیـن قـرار همـیشه خـیـلی مـهـم بـوده اســت. یک خانم دوسـت دارد مـردی کـه با او قرار دارد فقط در مورد آن شب فکر نکرده باشد، بلکه خود را برای آن آماده نیز کرده باشد.اجـازه بدهید بـرایـتان بگویم که او آن شب چه انتظاراتی از شما دارد و می خواهد شما چگونه ظاهر شوید. ...

به ادامه مطلب رجوع شود


کلمات کلیدی: 7انتظار خانمها
یک مجموعه عکس های تبلیغاتی خیلی زیبا که کمتر دیده اید
ساعت ۱۱:٤٦ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٧/۳/٢٢  
یک مجموعه عکس های تبلیغاتی خیلی زیبا که کمتر دیده اید

 


کلمات کلیدی: عکس تبلیغاتی
گالری عکس بی ام و
ساعت ۱۱:۳٠ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٧/۳/٢٠  

مابقی در ادممه مطلب


کلمات کلیدی: بی ام و
سبک‌ترین دوربین فیلمبرداری دنیا
ساعت ۱۱:٢٦ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٧/۳/٢٠  

سبک‌ترین دوربین فیلمبرداری دنیاکلمات کلیدی: سبک‌ترین دوربین
آب درمانی، مضرات و فوائد آن
ساعت ۱۱:٢۳ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٧/۳/٢٠  
آب درمانی، مضرات و فوائد آنهیدروتراپی به عنوان آب درمانی در گذشته توسط ایرانی ها وژاپنی ها .مصری ها و یونانی ها با توجه به خواص بسیار اب درمانی مورد توجه بوده و به فراوانی استفاده میشده است. آب درمانی، مضرات و فوائد آن

هیدروتراپی به عنوان آب درمانی در گذشته توسط ایرانی ها وژاپنی ها .مصری ها و یونانی ها با توجه به خواص بسیار اب درمانی مورد توجه بوده و به فراوانی استفاده میشده است.
شاید آسان ترین و راحت ترین وسیله ای که ورزشکاران ومردم برای رفع خستگی .کسالت و بدست آوردن آرامش و راحتی از آن استفاده میکنند آب باشد.
گرفتن دوش آب گرم پس از ورزش و مسابقه .یا پس از انجام کارهای سنگین روزانه تقریبا یک امر طبیعی و عاذی است که تمام بازیکنان و افراد آگاهانه یا بدون اگاهی از ان استفاده میکنند.آرامش یعنی در موا
آب درمانی یک روش عامه پسند است و به خلاف اکثر روشهای دیگر رفع خستگی عضلانی با رضایت و خوشنودی ورزشکاران توام می شود.

با تمام مزایا در مورد آب درمانی باید گفت :با شناخت و آگاهی از تاثیرات فیزیولوژیکی و درمانی آب به آسانی و راحتی میتوان از آن استفاده کرد.هیدرو تراپی ی آب درمانی به شکل امروزی آن را شاید بتوان مدیون دکتر جان فلویر انگلیسی دانست.شاید استفاده از آب در موارد درمانی و رفع خستگی در ورزشکاران و به دست آوردن آرامش جسمی و روحی قدمتی معادل قدمت زندگی بشر داشته باشد.
مزایا و خصوصیات استفاده از آب درمانی برای تسکین دردها و آفرینش آرامش یعنی در موارد درمانی و رفع خستگی در ورزشکاران و به دست آوردن آرامش جسمانی و روحی متعدد است.
در دسترس بودن آن برای همه .ارزان بودن نسبت به روشهای دیگر .اندازه گیری درجه حرارت اب به آسانی .سبک شدن وزن بدن در آب و عامه پسند بودن آن برای همه از جمله مزایای اب درمانی است.

آب و رفع خستگی
اب درمانی چگونه باعث رفع خستگی ورزشکاران می شود؟
برای شناخت و آگاهی از چگونگی عمل و علل رفع خستگی ورزشکاران متعاقب استفاده از هیدروتراپی باید تاثیرات فیزیولوژیکی آب درمانی را نیز بررسی کرد.
به طور کلی در هنگام قرار گرفتن در آب تغییرات زیر در بافتها و اندام های بدن رخ میدهد.

 1. افزایش درجه حرارت بدن:
  برحسب میزان و مقدار گرمای آب درجه حرارت بدن هم تغییر میکند.در اغلب موارد که درجه حرارت آب استخر بین 34 تا 37 درجه سانتیگراد باشد دمای بافتها و عضلات ورزشکار نیز مقداری افزایش میابد.
 2. افزایش سوخت وساز بافتها:
  در اثر افزایش حرارت بافتها ی مختلف بدن میزان سوخت وساز با متابولیسم عمومی بافتها نیز زیاد میشود.
 3. اتساع عروق:
  بالا بودن حرارت اب منجر به بالا رفتن حرارت بدن و متعاقب متسع شدن عروق و مویرگها می شود.
  در ضمن اتساع عروقی می تواند ناشی از افزایش سوخت و ساز سلولها باشد که نیاز به اکسیژن اضافی و دفع بیشتر مواد حاصل از سوخت و ساز دارند.
 4. افزایش جریان خون:
  افزایش درجه حرارت بدن موجب زیادتر شدن سوخت وساز سلولها می شود که برای جبران کردن این امر بدن به افزایش جریان خون بافته روی می آورد. بنابر این میزان جریان خون نیز متعاقب قرار گرفتن در آب گرم افزایش میابد.
 5. افزایش میزان فعالیت قلب:
  به دنبال اتساع عروقی و زیاد شدن میزان جریان خون میزان خون وارده به قلب نیز افزایش یافته و طبق قانون فرانگ استارلینگ (هرچه خون وارده به قلب زیاد تر گردد خون خروجی از آن نیز زیادتر میگردد)میزان برونده قلبی افزایش میابد و فعالیت قلبی نیز بیشتر میشود.

به دنبال تاثیرات فیزیولوژیکی فوق در بافتها واندامها ی بدن یک سلسله تاثیرات درمانی در فرد مشاهده می شود از جمله در اثر افزایش جریان خون و بهبود وضع تغذیه در اندامها و دفع سایر مواد زاید. گرفتگی و اسپاسم عضلات فرد بر اثر وقوع تغییرات مذکور.این درد و ناراحتی ورزشکار از بین میرود به طور خلاصه میتوان گفت که تاثیرات درمانی اب به واسطه اثری است که بر روی پوست بدن دارد .

در آب درمانی پوست بدن به عنوان یک عضو مهم و اساسی است زیرا بر اثر برخورد جریان آب گیرنده های عصبی پوست تحریک میشوند .تحریکات ایجاد شده از طریق اعصاببر سیستم عصبی مرکزی تاثیر میگذارند واین تاثیرات سیستم عصبی مرکزی است که باعث به وجود آمدن تاثیرات درمانی آب میشود.استفاده از آب درمانی روی جریان خون .سوخت وساز بدن .سیستم عصی ترکیب خون و میزان ترشح غدد نیز تاثیر میگذارد و در نهایت تجمع این تاثیرات روی روان فرد منعکس میشود.

موارد کاربرد آب درمانی در ورزش
از هیدرو تراپی به جز رفع خستگی و آرامش در ورزشکاران در موارد دیگری نیز میتوان استفاده کرد.مهمترین کاربردهای آب درمانی شامل موارد زیر است:

 • به عنوان قسمتی از درمان فوری ضایعه ورزشی که باید از آب سرد با درجه حرارت حدود 8-12 درجه سانتی گراداستفاده کرد.برای مثال قرار دادن مچ پا یا دست ضایعه دیده در آب سرد باعث جلوگیری از ایجاد تورم والتهاب در موضع صدمه دیده میشود ودرد را کاهش میدهد.
 • در درمان ضایعات ورزشی مزمن مثل کوفتگی .رگ به رگ شدن و پیچ خوردن مفاصل التهاب یا تورم زردپی یا تاندون از آب درمانی میتوان استفاده نمود.برخی از متخصصان عقیده دارند که در هر مرحله از ضایعات سیستم عضلانی استخوانی میتوان از آب درمانی استفاده کرد. البته توصیه میشود که در اوایل وجود ضایعه حاد وشدید از آب گرم استفاده گردد.
 • بعد از عمل جراحی در صدمات ورزشی برای بدست آوردن دامنه حرکتی مفاصل میتوان از آب درمانی استفاده نمود.از موارد مهم دیگر کاربرد آب درمانی در ورزش برای تحرک و انعطاف پذیری در عضلات و مفاصل است.در این حالت نیز عضو مورد نظر را در یک وان یا ظرف مناسب قرار میدهیم در صورت امکان میتوان از استخر آب گرم استفاده نمود گرمای آب باعث نرم شدن مفاصل و عضلات میشود و این امر کیفیت انجام حرکات در عضو آسیب دیده را بهبود میبخشد.
 • به عنوان قسمتی از برنامه آمادگی ورزشکاران هم میتوان از آب درمتنی استفاده کرد.منظور این است که برای گرم کردن عضلات بدن.افزایش جریان خون در بافتها.بهبود وضع تغذیه سلول ها قبل از شروع تمرینات وحرکات جهت تقویت و آماده کردن بدن میتوان از آب درمانی استفاده کرد.
 • از جمله موارد دیگری که هیدرو تراپی در ورزش کاربرد داردتمیز و برطرف کردن مواد خارجی از روی زخمها .خراشیدگی ها تاول هل و دیگر آسیبهای ورزشی است که در پوست بدن بوجود میاید.

ممنوعیت استفاده از آب درمانی:
اگرچه استفاده از آب درمانی یک روش بی خطر و بدون عارضه است و میتوان آن را برای اکثر ورزشکاران تجویز نمود بهتر است هنگام استفاده از ان به نکاتی جند توجه داشت:

 • در هنگام وجود اختلال حسی در ورزشکاران بایستی نسبت به درجه حرارت آب توجه کافی مبذول داشت زیرا امکان ایجاد ضایعه پس از استفاده از آب گرم در ورزشکارانی که دچار اختلال حسی هستند وجود دارد.
 • همچنین ورزشکارانی که اختلال گردش خون .عفونت حاد زخم باز و وسیع .نارسایی قلبی یا تنفسی و اختلالات غدد دارند نباید از آب درمانی استفاده کنند.در هنگام استفاده از آب گرم چون فشار خون پایین میاید بنابراین در ورزشکاران با نارسایی قلبی هیدروتراپی ممنوع است.
منبع:

ماندانا شکرچیان
کارشناس ارشد تربیت بدنیکلمات کلیدی: آب درمانی،
۲۳ نکته برای سحرخیزی
ساعت ۱۱:۱٩ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٧/۳/٢٠  
۲۳ نکته برای سحرخیزی

جایی که در آن می خوابید و صبح قرار است در آن بیدار شوید خودش می تواند یک عامل برای سحر خیزی باشد هر چند این عامل در افراد مختلف متغیر است اما مثلا داشتن یک اتاق خواب منظم و مرتب و تمیز می تواند بسیار در سحرخیز بودن شما موثر باشد و نظم این اتاق سبب شود که شما احساس کنید سر زمانی که با خود قرار گذاشته اید باید از خواب بیدار شوید.

۲۳ نکته برای سحرخیزی

خوب به سلامتی از فردا تقریبا محیط های آموزشی رونق خواهند گرفت هر چند که روزهای اول در مملکت ما چندان وضعیت این محیط ها دارای ثبات نیست.
من در تمام طول تحصیلم یک مصیبت بزرگ داشتم آن هم اینکه همیشه صبح زود از خواب بلند شدن برایم عذاب آورد بود فرقی هم نمی کرد که شبش کی خوابیده باشم کلا نمی توانستم صبح های زود بلند شوم. چند روزه گذشته مقاله ای را در اینترنت دیدم که در آن گفته شده بود صبح زود از خواب بلند شدن برای اکثریت انسان ها دشوار است و کلا کسانی که صبح زود از خواب بلند می شوند آن را به صورت یک عادت برای خود تبدیل کرده اند و برای همین است که می توانند هر صبح سحر خیز باشند و در اصل سحر خیزی یک مهارت نیست و کافی است آن را به صورت یک عادت روتین برای بدن خود تبدیل کنید.
در ادامه ی این مقاله ۲۳ نکته برای رسیدن به این عادت ذکر شده بود که در نوع خودشان جالب هستند و به نظرم اگر کسی اراده کافی داشته باشد می تواند به این نکات این عادت بسیار خوب و مفید را در خود ایجاد کند:
۱) محیط خوابتان را برای بیدار شدن مساعد کنید:
جایی که در آن می خوابید و صبح قرار است در آن بیدار شوید خودش می تواند یک عامل برای سحر خیزی باشد هر چند این عامل در افراد مختلف متغیر است اما مثلا داشتن یک اتاق خواب منظم و مرتب و تمیز می تواند بسیار در سحرخیز بودن شما موثر باشد و نظم این اتاق سبب شود که شما احساس کنید سر زمانی که با خود قرار گذاشته اید باید از خواب بیدار شوید.
۲) به اندازه کافی بخوابید:
این یکی از عوامل اصلی است که سبب می شود افراد با زود از خواب بیدار شدن مشکل داشته باشند، در اصل داشتن خواب کافی زود بیدار شدن از خواب را چندین بار آسان تر میکند.
این بدان معنی است که بایستی کمی با خودتان برای رفتن به موقع به رختخواب جدال کنید و سعی کنید بر نگرانی از دست دادن ساعات انتهایی شب و بعضا نیمه شب پایان دهید و البته جای نگرانی هم نیست می توانید این ساعات را با سحر خیزی در فردا صبح به دست بیاورید.
۳) کارهای روز بعدتان را در شب قبلش مشخص کنید:
نوشتن و یادداشت کردن کارهای مهمی که قرار است صبح بعد از بیدار شدن از خواب انجام دهید می تواند اراده شما را در سحرخیزی و شروع بی درنگ روزمرگی تان محکم تر کند. هر چه اراده قوی تری داشته باشید راحت تر می توانید سحر خیز شوید.
۴) در رختخواب مطالعه نکنید:
گذارندان چندین دقیقه در رختخواب و سعی در آرام کردن فکرتان و بدنتان بدن شما را متوجه میسازد که زمان خواب فرا رسیده است، با تمرین در این زمینه می توانید کم کم با ورود به رختخواب در کمتر از ۱۰ دقیقه به خواب بروید که البته هدف اصلی هم همین است پرداختن به کارهای جنبی مثل کتاب خواندن و غیره بیشتر باعث به هم ریختگی فکر و طولانی شدن زمان فرو رفتن به خواب خواهند شد.
۵) بلافاصله قبل از خواب چیزی نخورید:
اگر در فاصله ی زمانی کمتر از دو ساعت به خوابیدن چیزی بخورید و بعد به رختخواب بروید بدن شما درگیر هضم غذا خواهد بود و این امر می تواند در خواب شما اختلال ایجاد کند و یا اصلا زمان به خواب رفتنتان را طولانی کند.
۶) استرس را در خودتان از بین ببرید:
استرس یکی از مواردی هست که همیشه سبب کم خوابی می شود، می توان استرس را با تمرینات ویژه ی یوگا یا سعی بر کنترل نحوه ی تنفس و سایر موارد قبل از رفتن به رختخواب کاهش داد.
۷) به خودتان جایزه بدهید:
همیشه قرار نیست با این تفکر از خواب بیدار شوید که مثلا کلی کار دارید، می توانید برای خودتان در صورتی که زود از خواب بیدار شوید مواردی را به عنوان جایزه تعیین کنید، مثلا دیدن یک برنامه ی تلویزیونی صبحگاهی مورد علاقه، خوردن صبحانه یی خاص یا خوردن یک بستنی در شروع صبح یا هر چیز دیگری که می تواند برای بیدار شدن و ترک سریع رختخواب در صبح زود به شما انگیزه بدهد.
۸) نرمش های صبحگاهی:
قدری نرمش و یا ورزش خاص در شروع صبح میتواند بسیار مفید باشد، سبب گردش بهتر خون در بدن شود شما را در شروع صبح شاداب تر نماید و در نهایت روزتان را به بهترین شکل ممکن شروع کنید.
۹) در رختخواب به خودتان برای بیدار شدن دروغ نگوئید:
همیشه سعی کنید بلافاصله بعد از بیدار شدن رختخواب خودتان را ترک کنید، اینکه مثلا ۱۰ یا ۲۰ دقیقه ی دیگر از جایم بلند خواهم شد در حالی که بیدار شده اید اصلا به شما کمکی نخواهد کرد و هر چه بیشتر در زمانی که بیدار شده اید در رختخواب بمانید بدنتان تمایلش برای بازگشت به خواب عمیق بیشتر می شود.
۱۰) با پنجره های باز بخوابید:
هوای تازه برای همه ی ما خوب است و سبب می شود تا خواب عمیق تر و آرام تری داشته باشیم.
۱۱) سعی کنید با طلوع خورشید بیدار شوید:
بیدار شدن با طلوع خورشید از نظر روانشناسی باعث می شود در شروع روز بسیار سر حال تر باشید و بدنتان نیز کم کم برای بیدار شدن در این زمان خاص تبدیل به ساعت می شود.
۱۲) بر تمرین دادن بدن اصرار داشته باشید: سعی کنید همیشه راس یک ساعت خاص از خواب بیدار شوید بیدار شدن از خواب در یک ساعت خاص می تواند سبب ایجاد عادت برای بیداری در آن ساعت در بدن شود و فراموش نکنید سحرخیزی تنها یک عادت است.
۱۳) از خانه بیرون بزنید:
خروج از خانه در صبح زود پیاده روی و یا دویدن در اینگونه ساعتها بسیار لذت بخش است خصوصا که شنیدن صداهای صبحگاهی و نور خورشید در این ساعتها بدن را شاداب تر میکند و در عین حال تجربه ی این شرایط می تواند انگیزه یی باشد برای سحرخیزی در روزهای بعدی.
۱۴) به بدن خود گوش دهید:
بدن شما خیلی خوب می تواند احتیاجاتش را به شما اطلاع دهد، اگر هنگامی که صبح از خواب بیدار می شوید هنوز احساس خستگی میکنید سعی کنید شبها زودتر به رختخواب بروید بدن شما کم کم یک الگوی معین برای خوابیدن و بیدار شدن پیدا میکند و کاملا بر آن منطبق خواهد بود.
۱۵) زنگ ساعت خود را تغییر دهید:
اجازه ندهید هر روز با یک زنگ خاص و همیشگی بیدار شوید، علاوه بر اینکه این روند برای خودتان خوشایند نخواهد بود بعد از مدتی زنگ ساعتتان دیگر شما را نمی تواند بیدار کند.
۱۶) برای فردا صبح آماده باشید:
سعی کنید چیزهایی که برای فردا صبح احتیاج دارید را شب قبل آماده کنید، مثلا کیف وسائل تان، لباس هایتان و یا وسیله ی خاصی که باید همراه داشته باشید و .... در این شرایط دیگر نیازی ندارید در رختخواب به این موارد و آماده سازیشان فکر کنید.
۱۷) با رادیو بیدار شوید:
استفاده از رادیو به جای زنگ ساعت علاوه بر تنوع می تواند در بسیاری از افراد سبب ایجاد انگیزه در ترک رختخواب شود.
۱۸) از ساعات اضافی صبح بهره ببرید:
هدف از صبح زود بیدار شدن چیست؟ وقتی هر صبح زود از خواب بلند شوید مسلما در شروع بسیاری از روزهایتان یکی دو ساعت وقت آزاد و اضافی خواهید داشت که مغزتان در آن هنگام از صبح شاداب ترین ساعات و آماده ترین ساعتش را میگذارند می توانید از این ساعات استفاده ی بسیار مفیدی بکنید و بهتر است برای این ساعات برنامه ی خاصی داشته باشید در غیر اینصورت کم کم در سحرخیزی بی انگیزه می شوید.
۱۹) قرارهای مهم خود را در صبح بگذارید:
داشتن قرارهای ملاقات مهم در صبح می تواند انگیزه ی کافی به هر فردی برای بیدار شدن در صبح زود را بدهد.
۲۰) برای خودتان یک شریک مشابه پیدا کنید:
راستش در برخی موارد بد نیست برای سحر خیز شدن با یکی مثل خودتان که دوست دارد سحرخیز باشد ولی فکر میکند نمی تواند همراه شوید در این شرایط اگر هر دو واقعا برای بیدار شدن در صبح زود تصمیم گرفته باشید می توانید دراستواری بر این تصمیم در یکدیگر موثر باشید.
۲۱) به دیگران راجع به سحر خیزی خود بگوئید:
بگذارید همه ی اطرافیانتان بداند که شما صبح زود از خواب بیدار می شوید، اینکه وانمود کنید هنوز مثل گذشته هستید باعث می شوید مثل گذشته شوید!!!
۲۲) خواب های روزانه را ترک کنید:
این یک حقیقت مسلم است کسانی که در روز خواب حتی کوتاهی هم دارند برای خواب شب مشکل دارند، سعی کنید اگر به این نوع از خواب عادت دارید آن را به مرور ترک کنید چون اختلال در خواب شب یکی از علل اصلی عدم بیدار شدن در ساعت دلخواه صبح است.
۲۳) عملکرد خود را دنبال کنید:
بد نیست عملکرد خود را در زمینه ی سحرخیزی با سایتی مثل Joe&#۰۳۹;s Goals دنبال کنید و تجزیه تحلیلش کنید تا ببینید آیا واقعا دارید به هدف خود یعنی سحرخیزی نزدیک می شوید یا دور.
با چندین روز تمرین و سعی به راحتی می توان عادت سحرخیزی را ایجاد کرد فقط کافی است این امر را به صورت یک عادت دائم در بدن ایجاد کرد یا این تمرینات و داشتن اراده در روزهای آتی زمان خواب و بیدار شدنتان دیگر دست شما نخواهد بود و بدنتان به خوبی در این موارد برای شما تصمیم میگیردکلمات کلیدی: ۲۳ نکته
طراحی های زیبا روی تخم مرغ
ساعت ٧:٥٢ ‎ق.ظ روز ۱۳۸٧/۳/۱٧  

 


کلمات کلیدی: تخم مرغ
کارتهای حافظه عجیب!! - عکس های عجیب
ساعت ٧:٤۸ ‎ق.ظ روز ۱۳۸٧/۳/۱٧  

کارتهای حافظه عجیب!!

ما بقی عکسها در ادامه مطلب


کلمات کلیدی: کارت حافظه
اسب های زیبا
ساعت ٧:٤۳ ‎ق.ظ روز ۱۳۸٧/۳/۱٧  

پشت زمینه اسب1

پشت زمینه اسب2

پشت زمینه اسب3

پشت زمینه اسب4


کلمات کلیدی: اسب
عکس هایی از تماشاگران ایرانی در بازی های جام جهانی 2006
ساعت ۳:۳٢ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٧/۳/۱٦  
درسته ! میدونم یه مقدار برای این تایپیک دیر شده ولی بازهم دیدن عکس ها خالی از لطف نیستGrin

داستان یک ازداج عشق
ساعت ۳:۱٩ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٧/۳/۱٦  

یکی بود یکی نبود
یه روزی از روزا
با یه دختری آشنا شدم.
اون اولا واسم مثل یه دوست خوب بود.
یه دوست که باهاش بتونم راحت درد دل کنم.
ولی کم کم خیلی بهش عادت کردم.
واسم با دیگران متفاوت بود.
عاشقش شدم.
عشق اولم بود.
نمی دونستم چه جوری بهش بگم.
چه جوری نشون بدم
که دوستش دارم.
روز ها گذشت.
من هم هر کاری که می تونستم می کردم
که بهش نشون بدم که دوستش دارم.
یه روز قلبمو تقدیمش کردم٬ قلبمو پس داد!
دختر عجیبی بود. اصلا توو خط عشق و عاشقی نبود.
همین جور عاشقش موندم...
یه روز اومد گفت:
" این دوستمه اسمش سعید هست."
یهو یه چیزی قلبمو فشار داد.
بغضمو خوردم و لبخند زدم گفتم:
"خوشبختم."
دیگه چیزی از دلم نمونده بود.
اون لبخند از ته دل نبود.
فقط ماهیچه های صورتم بودن که به صورت یک لبخند شکل گرفته بودند.
که باز هم ناراحت نشه!
یه روز درحالی که گریه می کرد به خونم اومد و گفت:
"با هم جرو بحثمون شده. می تونم پیشت بمونم؟"
با این حال که می دونستم این قلبمه که باز هم باید درد بکشه و جیک نزنه٬
لبخند زدم و گفتم:
"بله که می تونی."
بغلش کردم و سرش رو گذاشتم رو شونم که گریه کنه تا آروم بشه...
چندین ماه گذشت...
یه روز بهم زنگ زد و گفت:
"پنجشنبه هفته ی دیگه عروسیم هست. کارت دعوتو کی بیارم خونتون بهت بدم؟"
دیگه نمی فهمیدم چی میگه.
منگ شده بودم.
یهو دیدم داره میگه:
"... کوشی؟ الوووووو...."
گفتم: "اینجام. اینجام. یه لحظه رفتم تو فکر."
گفت: "تو همیشه وقتی با من حرف می زنی میری تو فکر!"
گفتم: "فردا خونه هستم. حدود ساعت پنج بیا دعوت نامه رو بده."
....
اون شب اصلا خوابم نمی برد. خُل شده بودم.
یاد اون روزهای اول که تازه باهاش آشنا شده بودم افتاده بودم.
خلاصه با هزار تا وول خوردن و کلنجار رفتن تونستم یه سه ساعت بخوابم.
فردا ساعت پنج زنگ در به صدا در اومد.
خودش بود. بازم سر ساعت!
در رو باز کردم.
به چشماش زل زدم.
هنوزم عاشقش بودم. ولی ...
گفت:
"یوهو. کجایی؟ بیا اینم دعوت نامه. پنجشنبه می بینمت."
تا پنجشنبه بیاد٬‌ نمی دونم چه جوری زندگی کردم.
همه چیز واسم مثل جهنم بود.
نمی تونستم تحمل کنم.
به سیگار و مشروب هم عادت نداشتم.
دوست داشتم برم بالای یه کوهی و تا دلم می خواد داد بزنم.
....
پنجشنبه کت شلوارم رو پوشیدم.
به سالن که رسیدم٬ اونو توو لباس عروس دیدم.
چقدر زیبا شده بود.
اومد جلو و بهم گفت:
"خوش اومدی امین. برو یه جا بشین. امیدوارم بهت امشب خوش بگذره."
دستشو گرفتم و لبم رو آوردم نزدیک گوشش و گفتم:
"نه. اومدم این کادوی ناقابل رو بدم و برم. تو همیشه توو قلب من هستی. منو یادت نره!"
گونش رو بوسیدم و گفتم:
"خداحافظ!"
حالا این من بودم و تنهایی هام که باید تا ابد باهاش می ساختم!...
 


کلمات کلیدی: داستان یک ازداج عشق
سایت خود را مطابق تکنولوژی جستجوگر ها طراحی کنید
ساعت ۳:۱٧ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٧/۳/۱٦  

بسیاری از وب سایت ها هستند که نمیتوانند ترافیک کافی را برای سایت خود بدست آورند ، یکی از این علت ها یک نکته ساده است : ” وب سایت برای موتور های جستجوگر بهینه نشده “ .
در این مقاله اعمالی که برای بهینه سازی وب سایت در برخورد با موتور های جستجو باید صورت گیرد شرح داده میشود :
۱) صفحات را مطابق میل جستجوگر ها طراحی کنید :
برای یک موتور جستجو گرافیک سایت شما یا فلش ها و کد های جاوا اسکریپت جذابی که ساخته اید اهمیتی ندارد . بلکه چیزی که یک موتور جستجو نیاز دارد روان بودن کد نوشته شده در صفحات است . منظور من نوشتن کامنت در بین تگ ها یا رعایت کردن فاصله ها نیست بلکه استفاده از تگ هایی است که جستجوگر ها از آنها استفاده میکنند . تگ های مهم در یک صفحه وب عبارتند از : تگ title و description و Keywordsو Alt . ( این روزها بعضی از موتور های جستجو فقط از تگ Keywords برای ارائه نتایج استفاده میکنند ).
▪ چند نکته :
ـ اگر از جدول ها برای ساخت صفحات سایتتان بهره گرفته اید ، سعی کنید از کد های ساده استفاده کنید نه از تگ های تو در توی پیچیده .
ـ استفاده از فریم ها باعث سر گیجه موتور های جستجو میشود که به ضرر شماست . در ضمن استفاده از فریم ها دیگر در طراحی سایت ها متداول نیست .
ـ اگر از کد های جاوا اسکریپت استفاده کرده اید برای فراخوانی فایل های جاوا اسکریپت خارجی از کد های کوتاه استفاده کنید .
ـ استفاده از تگ Alt در تگ تصاویر موتور های جستجو را در یافتن موضوع تصاویر کمک میکند . حتما از این تگ برای عکس ها استفاده کنید .
ـ متن اصلی را قبل از عکس ها در صفحاتتان قرار دهید و یا حداقل عکس ها را در میان متن قرار دهید .
۲) کلمات کلیدی Keywords :
استفاده از این تگ بسیار اهمیت داره و نوع کلمات استفاده شده در اون هم مهمه . سایت wordtracker کلمات کلیدی خوبی را برای هر نوع سایتی پیشنهاد میدهد که میتوانید از آن بهره بگیرید . تعداد کلماتی که میتوان در این تگ استفاده کرد محدودیت خاصی ندارد ، اما برای حصول نتیجه بهتر از ۱۰ الی ۱۵ کلمه برتر استفاده کنید .
۳) محتوای سایت :
بسیاری از موتور های جستجو از متن اصلی صفحات برای یافتن کلمات کلیدی استفاده شده در تگ keywords استفاده میکنند . پس استفاده درست از کلمات کلیدی و مطابقت آن کلمات با متن شما بسیار اهمیت دارد. کلمات اصلی متن را در تگ heading و یا bold بگذارید و یا آن را لینک کنید تا جستجوگر ها به آن لغات اهیت ویژه ای دهند .
۴) عنوان سایت :
تگ title یکی از مهم ترین بخش ها از دید جستجوگر هاست . عنوان صفحات نیز باید مانند کلمات کلیدی درست و مطابق متن انتخاب شود . چون گاهی موتور های جستجوگر به عناوین صفحات بیش از کلمات کلیدی اهمیت میدهند . تعداد کلماتی که در عنوان صفحات استفاده میکنید نیز برای اینکه از حد استاندارد جستجوگر ها خارج نباشد باید حداکثر ۹ کلمه باشد .
۵) تگ توضیحات :
موتور های جستجو هنگام نشان دادن نتایج جستجوی خود ، اطلاعات تگ متای توضیحات هر صفحه را برای نمایش توضیحات آن سایت نمایش میدهند .بنابراین نوشتن توضیحات جذاب و درست بیننده را به سوی سایت شما جذب میکند . استاندارد تعداد کلمات این تگ ۲۰ الی ۲۵ کلمه میباشد .
۶) گرافیک :
استفاده از عکس اگر چه زیبایی خاصی به سایت شما میدهد اما حتی با تگ ALT نیز یک عکس به اندازه چند کلمه قدرت ندارد . چون موتور های جستجو فقط کلمات را میشناسند و عکس ها را هم با تگ Alt آنها شناسایی میکنند . بنا براین استفاده از عکس به جای لینک و یا بجای متن از خوانایی سایت شما برای چشم های یک موتور جستجوگر می کاهد .
۷) نقشه سایت :
نقشه سایت کمک بسیاری به جستکوگر ها میکند تا تمام صفحات سایت شما را شناسایی کنند . ابزار های زیادی بر روی وب هست که نقشه سایت شما را در چند کلیک میسازد .
۸) لینک های هدایتگر :
لینک هایی که به دیگر صفحات سایت میدهید باید ساده باشد . استفاده از منوهای pop up‌ و فلش و مانند آن از خوانایی لینک های شما می کاهد .اگر مجبور به استفاده از لینک های پیچیده در طراحی سایت هستید میتوانید از لینک های ساده در انتهای صفحات استفاده کنید تا موتور های جستجوگر نیز بتوانند لینک های شما را شناسایی کنند .
رعایت اصول فوق باعث میشود تا سایت شما در نتیجه جستجوی جستجوگر های معروف رتبه بالاتری را بدست آورد.


راهنمایی‌های گوگل به طراحان وب سایت‌ها
ساعت ۳:٠٧ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٧/۳/۱٦  

هرچه امتیاز شما در گوگل افزایش یابد باعث میشود تا گوگل شما را در صفحه جستجو در رتبه بالاتری نمایش دهد. برای افزایش رتبه خود در گوگل به نکات زیر توجه کنید . حتی اگر بالا رفتن امتیاز گوگل برایتان مهم نیست نکات کلیدی را بکار گیرید . زیرا گوگل سایت هایی را که این نکات را رعایت نکرده اند از لیست جستجویش حذف میکند و دیگر در هیچ یک از سایت های شرکای گوگل نیز نام شما نشان داده نمی شود .
● نکات طراحی و محتوای سایت :
▪ سایت را با یک سلسله لینک های واضح طراحی کنید . هر صفحه حداقل باید از طریق یک لینک متنی ساده در دسترس باشد.
▪ برای سایت یک صفحه map یا همون نقشه طراحی کنید که لینک های صفحات مهم را دارد. اگر لینک ها بیش از ۱۰۰ تاست صفحه نقشه را به چند صفحه تقسیم کنید.
▪ درباره لغاتی که کاربران برای دسترسی به سایت شما در موتورهای جستجو تایپ میکنند فکر کنید و مطمئن باشید که مطالبی درباره این لغات در سایت شما هست .
▪ برای نمایش کلمات و لینک های مهم از متن بجای عکس استفاده کنید ، زیرا جستجوگر خزنده گوگل متون نوشته شده در عکس را تشخیص نمیدهد .
▪ برای لینک ها و عکس ها حتما از تگ های title و Alt بصورت دقیق و درست استفاده کنید.
▪ لینک های شکسته ( لینک هایی که به جای درستی اشاره نمی کنند) را درست کنید.
▪ اگر شما از طراحی سایت های داینامیک استفاده میکنید (یعنی دنبال اسم صفحه یک آدرس بصورت کاراکتر “?” هست ) باید بدانید که کل موتور های جستجو نمیتوانند این صفحات را بخوبی صفحات static پیدا کنند .
▪ لینک هایی که هر صفحه دارد باید حداکثر تعداد قابل قبولی باشد ، حدود ۱۰۰ لینک.
● نکات فنی :
▪ از یک مرورگر متن مانند Lynx برای تست کردن سایت خود استفاده کنید . چون اکثر جستجوگر ها سایت شما را همانند چشمان Lynx می بینند . اگر شما در سایتتان از جاوا اسکریپت ، کوکی ها ، اشیاء session ، frame یا فلش یا هر چیزی که جلوی دید برنامه های خزنده (Crawler) را بگیرد استفاده کرده باشید ممکن است این جستجوگر ها نتوانند صفحات سایت شما را بخوبی ببینند و index کنند .
▪ استفاده از SessionID جلوی برنامه های خزنده موتور های جستجوگر را میگیرد و چون آنها نمیتوانند در سایت شما ثبت نام کنند تا صفحات را ببینند بنابرین تعدادی از صفحات شما هرگز در این جستجوگر ها ثبت نمیشوند
▪ اگر از سیستم های CMS استفاده میکنید مطمئن شوید که این سیستم توانایی ساخت صفحاتی که گوگل می یابد را داراست .
▪ از پارامتر هایی مانند "&id=" در لینک های صفحاتتان استفاده نکنید . چون گوگل این آدرس ها را index نمیکند .
● وقتی سایتتان آماده شد :
▪ از سایت های مرتبط بخواهید به شما لینک دهند .
▪ سایت خود را در http://www.google.com/addurl/?continue=/addurl ثبت کنید .
▪ نقشه سایت خود را در Google Sitemaps ثبت کنید .
▪ سایت خود را در موتور های جستجوگر و دایرکتوری های دیگر از جمله یاهو ثبت کنید . یکی ازین جاها dmoz.org است .
● نکات کلیدی :
▪ صفحات را برای کاربر طراحی کنید نه جستجوگر ها : یعنی چیزی را که برای جستجوگر میفرستید همانی باشد که در سایت دارید و به کاربر نشان می دهید.
▪ از روش های حقه زدن به موتور های جستجو برای بالا بردن pageRank استفاده نکنید . چون اولین مشتریان شما بازدید کنندگان شما هستند نه جستجوگر ها . اگر جستجوگر ها اصلا وجود نداشتند شما اصلا این کارا رو میکردین ؟!
▪ از برنامه های تائید نشده برای ثبت صفحات و چک کردن امتیاز خود در گوگل بهره نبرید . زیرا این برنامه ها قوانین گوگل را زیر پا میگذارند . مانند برنامه WebPosition Gold که درخواست سایت شما را بچند مدل به گوگل می فرستد ( برای گول زدن موتور جستجوگر – با این حرکت جستجوگر های معمولی گول میخورندو فکر میکند سایت شما پر طرفدار است . اما گوگل آنها را پیدا میکند). این برنامه ها ممکن است باعث شوند گوگل اسم شما را بطور کلی از لیست سایت های جستجو حذف کند !!!
● توصیه های ایمنی :
▪ از لینک ها یا متن های مخفی استفاده نکنید .
▪ از cloak redirect استفاده نکنید .
▪ Query های برنامه ریزی شده به گوگل نفرستید .
▪ صفحه را با کلمات نا مربوط به سایتتان لود نکنید.
▪ صفحات تکراری در دایرکتوری ها و ساب دومین های سایتتان نسازید.
● Query های برنامه ریزی شده چیست ؟
هر چه کاربران کلمه ای را در گوگل جستجو کنند که نام شما در صفحه اول ظاهر شود و اگر رویش هم کلیک کنند در امتیاز گوگل شما تاثیر دارد . اما اگر گوگل متوجه شود که این درخواست ها همگی ساختگی و توسط برنامه هایی مانند WebPosition Gold فرستاده میشوند سایت شما را از لیست جستجویش حذف میکند . پس مواظب باشید تقلب نکنید !


مقالات ترفند ویندوز ، یاهو و ویروس نویسی
ساعت ٢:٢٩ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٧/۳/۱٦  
من این سه مقاله رو آماده کردم می تونید از این جا بگیرید
نظر یادتون نره!
ببخشید نتونستم اونارو جدا توی جاهای مختلف بذارم.

مقاله ترفند ویندوز
http://files.myopera.com/mflash2006/files/tarfand%20windows.zip


مقاله ترفند یاهو
http://files.myopera.com/mflash2006/files/tarfand%20yahoo.zipمقاله ویروس نویسی (فقط برای آموزشه مسئولیت استفاده نامردانه به خودتون بر میگرده!)
http://files.myopera.com/mflash2006/files/virus%20nevisi.zip


انواع شکلک های یاهو با کد
ساعت ٢:۱٥ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٧/۳/۱٦  

الان نمی خواستم بزارم این پست رو اما به اصرار یکی از دوستان گذاشتم در این پست و ادامه اون شکلک های یاهو و شکلک های مخفی رو براتون با کد می گذارم
شکلک های مخفی همون طور که می دونین در لیست شکلک های یاهو مسنجر نیست و خیلی از دوستان علاقه دارند از اونها استفاده کنند

happy :) happy
sad :( sad
winking ;) winking
big grin :D big grin
batting eyelashes ;;) batting eyelashes
big hug >:D< big hug
confused :-/ confused
love struck :x love struck
blushing :"> blushing
tongue :P tongue
kiss :-* kiss
ای

اینا هم چندتا شکلک مخفی

puppy dog eyes - New! :o3 puppy dog eyes - New!
I don't know :-?? I don't know
not listening %-( not listening
pig :@) pig
cow 3:-O cow
monkey :(|) monkeyبا دلیل اینکه شکلک ها خیلی زیاد هستن برای دیدن کامل شکلک ها به ادامه متن بروید
اول شکلک های مخفی یاهو رو می گذارم که طرفدار بیشتر داره بعد بقیه اونارو

puppy dog eyes - New! :o3 puppy dog eyes - New!
I don't know :-?? I don't know
not listening %-( not listening
pig :@) pig
cow 3:-O cow
monkey :(|) monkey
chicken ~:> chicken
rose @};- rose
good luck %%- good luck
flag **== flag
pumpkin (~~) pumpkin
coffee ~O) coffee
idea *-:) idea
skull 8-X skull
bug =:) bug
alien >-) alien
frustrated :-L frustrated
praying [-O< praying
money eyes $-) money eyes
whistling :-" whistling
feeling beat up b-( feeling beat up
peace sign :)>- peace sign
shame on you [-X shame on you
dancing :D/ dancing
bring it on >:/ bring it on
hee hee ;)) hee hee
chatterbox :-@ chatterbox
not worthy ^:)^ not worthy
oh go on :-j oh go on
star (*) star
hiro o-> hiro
billy o=> billy
april o-+ april
yin yang (%) yin yang

شکلک های معمولی یاهو

happy :) happy
sad :( sad
winking ;) winking
big grin :D big grin
batting eyelashes ;;) batting eyelashes
big hug >:D< big hug
confused :-/ confused
love struck :x love struck
blushing :"> blushing
tongue :P tongue
kiss :-* kiss
broken heart =(( broken heart
surprise :-O surprise
angry X( angry
smug :> smug
cool B-) cool
worried :-S worried
whew! #:-S whew!
devil >:) devil
crying :(( crying
laughing :)) laughing
straight face :| straight face
raised eyebrow /:) raised eyebrow
rolling on the floor =)) rolling on the floor
angel O:) angel
nerd :-B nerd
talk to the hand =; talk to the hand
call me - New! :-c call me - New!
on the phone - New! :)] on the phone - New!
at wits' end - New! ~X( at wits' end - New!
wave - New! :-h wave - New!
time out - New! :-t time out - New!
daydreaming - New! 8-> daydreaming - New!
sleepy I-| sleepy
rolling eyes 8-| rolling eyes
loser L-) loser
sick :-& sick
don't tell anyone :-$ don't tell anyone
not talking [-( not talking
clown :O) clown
silly 8-} silly
party <:-P party
yawn (:| yawn
drooling =P~ drooling
thinking :-? thinking
d'oh #-o d'oh
applause =D> applause
nailbiting :-SS nailbiting
hypnotized @-) hypnotized
liar :^o liar
waiting :-w waiting
sigh :-< sigh
phbbbbt >:P phbbbbt
cowboy <):) cowboy

یجاد یک وب سایت توسط ویژوال استودیو 2005 (بخش اول)
ساعت ٧:۱٦ ‎ق.ظ روز ۱۳۸٧/۳/۱٤  
ایجاد یک وب سایت توسط ویژوال استودیو 2005 (بخش اول)
ویژوال استودیو دات نت نسخه 2005 ، یک محیط پیشرفته به منظور طراحی وب سایت های پویا و یا برنامه های وب را در اختیار پیاده کنندگان قرار می دهد . به همراه ویژوال استودیو دات نت 2005 ، ابزار پیاده سازی برنامه های وب که از آن با نام VWD ( برگرفته از Visual Web Developer ) نیز نام برده می شود ارائه شده است . VWD ، مجموعه ای از ابزارها و برنامه های کمکی به منظور ایجاد وب سایت های مبتنی بر ASP.NET 2.0 را در اختیار پیاده کنندگان قرار می دهد .
در این مقاله قصد داریم با نحوه ایجاد یک وب سایت با استفاده از امکانات ویژوال استودیو دات نت 2005 آشنا شویم . بدین منظور مراحل زیر را دنبال نموده و پس از انجام هر مرحله نتایج را بررسی خواهیم کرد.

* مرحله اول : ایجاد یک وب سایت و صفحه جدید
* مرحله دوم : افزودن کنترل های سرویس دهنده به صفحه
* مرحله سوم : نوشتن روتین های پاسخگو در زمان بروز یک رویداد ( Event handlers )

مرحله اول : ایجاد یک وب سایت و صفحه جدید
برای ایجاد یک وب سایت در محیط ویژوال استودیو از گزینه های زیر می توان با توجه به شرایط موجود استفاده نمود :

*

ایجاد یک وب سایت مبتنی بر سیستم فایل : این نوع سایت ها ، صفحات و سایر فایل ها را در یک فولدر موجود بر روی سیستم محلی ذخیره می نمایند . در چنین مواردی ضرورتی به نصب IIS بر روی کامپیوتر محلی وجود نداشته و می توان از ASP.NET Development Server همراه با ویژوال استودیو دات نت استفاده نمود .
*

ایجاد یک وب سایت محلی با استفاده از امکانات ارائه شده توسط سرویس دهنده وب مایکروسافت ( IIS ) : در این نوع سایت ها که با فرض نصب IIS بر روی سیستم ایجاد خواهند شد ، تمامی فایل ها و صفحات در یک فولدر زیر مجموعه و در مسیر ریشه محل نصب IIS ( معمولا" Inetpubwwwroot ) ذخیره خواهند شد . پس از ایجاد وب سایت ، برای اجرای برنامه از آدرس http://localhost/yourFolderName/YourPage.aspx استفاده می گردد .
*

ایجاد یک وب سایت بر روی یک سرویس دهنده راه دور : این نوع سایت ها بر روی یک سرویس دهنده از راه دور ایجاد خواهند شد و می توان از طریق اینترنت و با استفاده از پروتکل FTP اقدام به ارسال فایل ( و یا دریافت فایل ) به وب سایت مورد نظر نمود .

ایجاد یک وب سایت جدید
در این مقاله ایجاد یک وب سایت را با لحاظ کردن گزینه اول و انجام مراحل زیر دنبال می نمائیم :

*

اجرای ویژوال استودیو دات نت
*

انتخاب گزینه Web site از طریق File |New . در ادامه جعبه محاوره ای New Web Site نمایش داده می شود .
*

در پنجره Visual Studio installed templates ، گزینه ASP.NET Web Site را انتخاب می نمائیم ( در زمان ایجاد یک وب سایت ، از یک تمپلیت استفاده می گردد . هر تمپلیت برنامه وبی را ایجاد می نماید که شامل فایل ها و فولدرهای مختلفی است ) .
*

از طریق فیلد Location ، ( از طریق این فیلد می بایست نوع وب سایت و مکان ذخیره فایل ها و صفحات وب سایت را مشخص نمود ) گزینه File System را انتخاب کرده و در ادامه نام فولدر محل ذخیره فایل ها و صفحات وب را تایپ می نمائیم ( مثلا" C:Mywebsite ) .
*

از لیست Language ، یکی از گزینه های # Visual Basic ، Visual C و یا # Visual J را انتخاب می نمائیم ( زبان برنامه نویسی انتخاب شده در این مرحله به عنوان گزینه پیش فرض برای وب سایت در نظر گرفته خواهد شد . در یک برنامه وب می توان از چندین زبان برنامه نویسی استفاده نمود و متناسب با شرایط موجود در زمان ایجاد هر صفحه زبان برنامه نویسی آن را انتخاب نمود ) .
*

انتخاب گزینه OK

شکل زیر ، مراحل اشاره شده را نشان می دهد :

ایجاد یک وب سایت جدید

پس از انجام مراحل فوق ، فولدر محل استقرار فایل ها و یک صفحه جدید با نام Default.aspx ایجاد می گردد .پس از ایجاد صفحه فوق ، به صورت پیش فرض Source view نمایش داده می شود ( در Source view ، می توان عناصر html مربوط به صفحه را مشاهده نمود ) .

نمایش یک صفحه در Source view

پس از ایجاد ساختار اصلی وب سایت ،‌ در ادامه می توان یک فرم وب جدید را متناسب با خواسته موجود ایجاد نمود .
ایجاد یک فرم وب جدید
پس از ایجاد یک وب سایت جدید ، ویژوال استودیو یک صفحه ASP.NET ( صفحات فرم های وب ) را با نام Default.aspx ایجاد می نماید. در صورت تمایل می توان صفحه فوق را به عنوان صفحه اصلی سایت در نظر گرفت . در ادامه با نحوه ایجاد یک صفحه وب جدید آشنا می شویم . بدین منظور مراحل زیر را دنبال می نمائیم :

*

صفحه Default.aspx را غیر فعال نمائید ( close )
*

از طریق Solution Explorer ، بر روی وب سایت مورد نظر کلیک سمت راست نموده و گزینه Add New Item را انتخاب نمائید .

اضافه کردن یک آیتم جدید به وب سایت

*

در پنجره Visual Studio installed templates ، گزینه Web Form را انتخاب نمائید .
*

در فیلد Name ، یک نام دلخواه برای صفحه وب را تایپ نمائید ( نظیر FirstWebpage )
*

در لیست Language ، زبان برنامه نویسی مورد نظر خود را انتخاب نمائید ( #Visual Basic , C و یا #J ) . توجه داشته باشید با این که در زمان ایجاد وب سایت ، زبان پیش فرض برای وب سایت مشخص شده است ولی هر مرتبه که یک صفحه و یا عنصر جدید ایجاد می گردد، می توان زبان پیش فرض انتخاب شده را تغییر داد . همانگونه که قبلا" نیز اشاره گردید ، در یک وب سایت می توان از زبان های برنامه نویسی متفاوتی استفاده نمود .
*

CheckBox مربوط به Place Code in Separate file را غیر فعال نمائید .( در این مثال ، از یک فایل برای ذخیره کد ها و تگ های html استفاده شده است . در صورت تمایل می توان کد صفحات ASP.NET را در یک صفحه و یا کلاس فایل جداگانه ذخیره نمود) .

شکل زیر ، مراحل اشاره شده را نشان می دهد :

افزودن تگ های Html به صفحه
برای افزودن تگ های Html به یک صفحه مراحل زیر را دنبال می نمائیم :

*

در بخش پائین صفحه بر روی گزینه Design tab کلیک نموده تا به Design view سوئیچ نمائید . در Design view ، صفحه ای که با آن کار می کنید به صورت WYSIWYG نمایش داده می شود . با توجه به این که تاکنون متن و یا محتویات خاصی در صفحه تایپ نشده است ، این بخش خالی است .
*

بر روی صفحه متن مورد نظر خود را تایپ نمائید ( ایجاد اولین صفحه با استفاده از ویژوال استودیو 2005 )

درج متن در Design view

*

به Source View سوئیچ نمائید . در این مرحله شما تگ های Html را مشاهده می نمائید که در Design View ایجاد شده اند.

مشاهده تگ های html در Source view

اجرای صفحه
قبل از افزودن کنترل به صفحه ، می توان صفحه را اجراء نمود . برای اجرای یک صفحه به یک سرویس دهنده وب نیاز است. در یک وب سایت عملیاتی و نهائی ، از IIS به عنوان سرویس دهنده وب استفاده می گردد . برای تست یک صفحه ، شما می توانید از ASP.NET Development Server که به صورت محلی اجراء شده است (به IIS نیاز نمی باشد) ،‌ استفاده نمائید . برای وب سایت های مبتنی بر فایل ، سرویس دهنده وب پیش فرض ASP.NET Development Server می باشد .
برای اجرای صفحه موارد زیر را دنبال می نمائیم :

*

فعال کردن کلیدهای CTRL+F5 برای اجراء صفحه
*

برنامه VWD ، سرویس دهنده ASP.NET Development Server را آغاز می نماید. یک Icon درقسمت پائین toolbar نمایش داده شده و نشاندهنده این موضوع است که سرویس دهنده وب VWD فعالیت خود را آغاز نموده است (ASP.NET Development Server ) .
*

در ادمه ، صفحه در مرورگر نمایش داده می شود . با این که صفحه ای که ایجاد نموده اید دارای یک انشعاب aspx . است ولی اجرای آن همانند یک صفحه HTML است .
(در صورتی که با پیام خطای 502 برخورد نمائید و پیامی مبنی بر عدم امکان نمایش صفحه نمایش داده شود ، می بایست تنظیمات مرورگر را بگونه ای انجام داد که از سرویس دهنده پراکسی استفاده ننماید ) .

اجرای صفحه و مشاهده آن در مرورگر

در بخش دوم ، به بررسی مراحل دوم ( افزودن کنترل به صفحه ) و سوم ( نوشتن روتین های پاسخگو در زمان بروز یک رویداد ) ، خواهیم پرداخت
ادامه مطلب

تصاویری جالب و خنده دار از الاغ ها
ساعت ٦:٥٠ ‎ق.ظ روز ۱۳۸٧/۳/۱٤  

 
 


"عکس هایی از یک خانم قد بلند در ادامه مطلب...
ساعت ٦:۳٠ ‎ق.ظ روز ۱۳۸٧/۳/۱٤  


خانم قد بلند1

خانم قد بلند2

خانم قد بلند3

خانم قد بلند4

خانم قد بلند5

خانم قد بلند

خانم قد بلند7

"


کلمات کلیدی: درازترین زن دنیا
خاطرات خبر نگار جنایی
ساعت ٦:٢۳ ‎ق.ظ روز ۱۳۸٧/۳/۱٤  
خاطرات خبرنگار جنایی‌
ماجرای عجیب یک جنایت‌
شهریور سال 1372 بود. پیگیر پرونده عجیبی بودم؛ پرونده قتلی که نه خبری از مقتول بود و نه قاتل اما مردی که بشدت با ضربات کارد مجروح شده بود و در بیمارستان بستری بود، اصرار داشت که راز یک جنایت فجیع را می‌داند و اکنون جانش در خطر است. این مرد جوان مدعی بود که قاتلان برای این که او شاهد قتلی بوده است می‌خواهند وی را از میان بردارند و اکنون هم که مجروح بر تخت بیمارستان افتاده، توسط همین افراد مجروح شده است و قاتلان گمان می‌کنند که او را کشته‌اند و اطلاع از زنده ماندن او ندارند. این مرد جوان که کاملا وحشت‌زده بود از پلیس خواست که حتی در بیمارستان هم مراقب او باشند چراکه به محض این که قاتلان بفهمند او زنده است به سراغش خواهند آمد. آنچه که در پی ‌خواهد آمد برگی از این پرونده است.

در آخرین روزهای شهریور جسم بی‌جان و خون‌آلود یک مرد جوان افغانی به نام حیدر به یکی از بیمارستان‌های جنوب شهر تهران انتقال می‌یابد. حیدر با ضربات متعدد کارد مجروح شده بود و جراحات او به حدی بود که بلافاصله تحت عمل جراحی قرار گرفت و با کمک پزشکان از مرگ حتمی نجات یافت. حیدر پس از چند روز که به هوش آمد هراسان و وحشت‌زده راز عجیبی را برملا کرد. او به مامور انتظامی مستقر در بیمارستان گفت، از راز قتل یک نفر باخبر است و به خاطر همین هم مورد حمله قرار گرفته است. حیدر تاکید داشت که تامین جانی ندارد و هر آن ممکن است دوباره مورد حمله قاتلان قرار گیرد.

حیدر که سرایدار باغی در سوهانک است و در همان باغ مجروح شده بود و توسط مالک باغ به بیمارستان انتقال یافت به ماموران گفت: من از پسرعمویم شنیدم که 2 نفر از هم‌ولایتی‌هایمان  جبار و صفدر، مردی را به نام سلیمان به قتل رسانده و سپس جسد او را در چاهی انداخته‌اند. من جبار و صفدر را می‌شناسم. آنها چند بار نزد من آمدند. من دو سال با آنها کار کردم. هر دو آدم‌های شرور و بی‌رحمی هستند. چند هفته پیش که به سراغ من آمدند به آنها گفتم شما قاتل هستید و با این کارهای خلاف آبروی ما را هم برده‌اید. آنها را تهدید کردم که دیگر سراغ من نیایند وگرنه هردویشان را به پلیس معرفی خواهم کرد.

در همان حال جبار مرا تهدید کرد که اگر یک بار دیگر این جملات را بر زبان آورم مرا خواهد کشت.

ماجرا گذشت تا این که چند روز پیش وقتی وارد باغ شدم دو نفر از پشت به من حمله کردند و تا آمدم به خودم بیایم با ضربات چاقو به من حمله کردند و به گمان این که کار من تمام است، متواری شدند.

چند ساعت بعد، شانس آوردم که مالک باغ آمد و مرا به بیمارستان رساند و نجات پیدا کردم و این در حالی است که جبار و رفیقش گمان می‌کنند من مرده‌ام و مطمئنم اگر بفهمند هنوز نفس می‌کشم، دوباره به سراغم خواهند آمد.

با اظهارات حیدر بلافاصله پرونده اولیه تشکیل و پس از انجام تحقیقات اولیه پرونده به اداره آگاهی ارجاع و کارآگاهان شعبه جنایی تحقیقات گسترده‌ای را پیرامون ادعاهای حیدر آغاز کردند.

حیدر در بازجویی مجدد، جزییات بیشتری را در مورد جبار در اختیار کارآگاهان قرار داد و آدرس‌هایی که از جبار داشت در اختیار ماموران گذاشت.

تحقیقات ماموران برای دستگیری جبار آغاز شد. کارآگاهان به آدرس‌هایی که حیدر داده بود مراجعه و پس از چند روز تعقیب و مراقبت بالاخره جبار را در ساختمان نیمه‌کاره‌ای در کیان‌مهر کرج دستگیر کردند. جبار در بازجویی منکر اظهارات حیدر شد، اما وقتی دامنه بازجویی تنگ‌تر شد، اعتراف کرد که با کارد حیدر را مجروح کرده است. او خاطرنشان کرد مجروح شدن حیدر در جریان یک شوخی صورت گرفته است و اظهارات او در مورد قتل کاملا کذب محض است.

وی به اتهام ضرب و جرح بازداشت می‌شود و تحقیق درخصوص قتل سلیمان که حیدر مدعی است توسط جبار انجام گرفته ادامه می‌یابد. اما جبار سرسختانه منکر این قتل شده و اظهارات حیدر را کذب می‌خواند و می‌گوید چون توسط ما مجروح شده این دروغ‌ها را ساخته است.

کارآگاهان که درمی‌یابند جبار آدم شرور و سابقه‌داری است و احتمال این که دستش به خون آلوده باشد وجود دارد به تحقیقات خود شتاب بیشتری می‌دهند. آنها به بررسی راجع به هویت سلیمان می‌پردازند. کارآگاهان ابتدا سعی می‌کنند با یافتن پسرعموی حیدر به نام سلیمان اطلاعات بیشتری در مورد سلیمان و چگونگی قتل او به دست آورند، اما به نتیجه نمی‌رسند چراکه سلیمان کشور را ترک کرده و به افغانستان رفته بود. کارآگاهان از حیدر می‌خواهند با پسرعمویش سلیمان در افغانستان تماس گرفته و اطلاعات بیشتری را در مورد قتل سلیمان به دست آورد.

حیدر این کار را انجام می‌دهد و بدون این که به سلیمان در مورد ورود پلیس به ماجرا چیزی بگوید و ظن او را برانگیزد، اطلاعات لازم را از او می‌گیرد. سلیمان به وی می‌گوید: من با محمداعظم برادرزاده سلیمان کار می‌کردم. هر دو هم‌اتاقی بودیم،‌ محمداعظم ماجرای قتل پسرعمویش را برای او گفته است. وی افزود: محمداعظم تعریف کرده که سلیمان به خاطر پولی که در قمار از جبار برده بود و حاضر نبود پول را پس بدهد، پس از یک درگیری شدید توسط جبار به قتل رسیده است و جبار هم محمداعظم را که شاهد ماجرا بوده تهدید کرده اگر چیزی بگوید او را هم خواهد کشت و به همین خاطر هم محمداعظم بیچاره از ترس جانش چیزی نگفته و فقط ماجرا را با من در میان گذاشت.

با اظهارات سلیمان کارآگاهان بلافاصله به تحقیق پیرامون شناسایی محمداعظم می‌پردازند و پس از چند روز تحقیق و بررسی او را شناسایی و دستگیر می‌کنند.

محمداعظم در همان مراحل اولیه بازجویی اعتراف می‌‌کند که قتل توسط جبار انجام گرفته است و چون از جانب او تهدید به مرگ شده بود جرات بیان موضوع را نداشته است.

با اعترافات صریح محمداعظم، مجددا جبار تحت بازجویی قرار می‌گیرد. او که همه درها را به روی خود بسته می‌بیند چاره‌ای جز اعتراف نمی‌بیند و ناچار قفل سکوت را شکسته و به قتل سلیمان به همراه یکی از رفقایش اعتراف می‌کند.

جبار در قسمتی از اعترافات خود می‌گوید: سلیمان مبلغ 120 هزار تومان از دوستمان جاسم در قمار برده بود و این در حالی بود که تقریبا همین قدر هم از او می‌‌خواست و دائم جاسم را تحت فشار قرار می‌‌داد که پول باختش را بدهد، حال آن که جاسم به دنبال آن بود که پول باخته‌اش را از او بگیرد چرا که معتقد بود سلیمان در قمار تقلب کرده و تمام دسترنج او را برده است.

جاسم سر همین موضوع و به خاطر این که سلیمان شدیدا او را تحت فشار قرار داده بود و دائم‌ طلب پولش را می‌کرد و از طرفی هر جا می‌نشست آبرویش را می‌برد، تصمیم گرفت او را از میان بردارد. برای این کار از من کمک خواست و من هم به خاطر خویشاوندی با وی قبول کردم و با او همدست شدم و دست به این اقدام وحشیانه زدم.
جبار در مورد چگونگی قتل اعتراف کرد: آن روز سلیمان را به بهانه بازی به ساختمان نیمه‌کاره‌ای که در آنجا کار می‌کردیم دعوت کردیم. برای این که او را برای قبول دعوتمان متقاعد کنیم، یک دسته اسکناس را به او نشان دادیم. او هم وسوسه شد و دعوت ما را قبول کرد. بعد از خوردن شام ساعت یک نیمه‌شب بازی کردیم. بعد هم که مقداری از پول ما را برد خداحافظی کرد تا برود اما در طبقه دوم سد راهش شدیم. علاوه بر من و جاسم، غفار هم بود. غفار از بچگی با جاسم بزرگ شده بود و آنها مثل برادر هستند. قبلا او را هم در جریان نقشه‌مان گذاشته بودیم.

هر 3 نفر به یکباره به او حمله کردیم. سلیمان که غافلگیر شده بود فرصت دفاع از خود را پیدا نکرد. با چندین ضربه کارد او را از پای درآوردیم. بعد هم که مطمئن شدیم مرده است، جسدش را زیر ساختمان بردیم. تصمیم گرفتیم صبح زود جسدش را از ساختمان خارج و در نقطه‌ای خارج از شهر رها کنیم.

آفتاب تازه طلوع کرده بود که غفار رفت وانت رفیقش را گرفت و آورد. جسد سلیمان را داخل پتو پیچیدیم. داشتیم آن را در وانت می‌گذاشتیم که سر و کله محمداعظم پیدا شد. او که وضعیت ناهنجار ما را دید متوجه ماجرا شد اما تهدیدش کردیم که اگر حرفی بزند او را هم خواهیم کشت و او ساکت شد. او چون با سلیمان رفیق بود گویا موضوع را به وی گفته و سلیمان هم قبل از رفتن به افغانستان ماجرا را برای پسرعمویش حیدر تعریف کرده بود. ما هم که می‌دانستیم سلیمان به افغانستان رفته و از طرف او خطری ما را تهدید نمی‌کند به سراغ حیدر رفتیم. او ما را دائم تهدید می‌کرد و خطر بزرگی برای ما محسوب می‌شد، بنابراین تصمیم گرفتیم وی را از میان برداریم که این اتفاق رخ داد و او... .

جبار همچنین اعتراف کرد که جسد سلیمان را داخل چاهی در منطقه‌ای در شهریار رها کرده‌اند. جبار ابتدا از مخفیگاه رفقایش اظهار بی‌اطلاعی کرد اما وقتی دامنه بازجویی‌ها تنگ‌تر شد اعتراف کرد که غفار و جاسم در شیراز کار می‌کنند.

کارآگاهان ابتدا به محلی که جبار مدعی شده بود جسد سلیمان را آنجا رها کرده رفته و جسد را از داخل چاه عمیقی بیرون می‌کشند. سپس به شیراز رفته و غفار و جاسم را در یک کارگاه ساختمانی شناسایی و دستگیر می‌کنند. آنها نیز پس از دستگیری و در همان مراحل اولیه بازجویی به قتل سلیمان اعتراف می‌کنند و به این ترتیب راز پرونده قتل سلیمان برملا می‌شود.

 


کلمات کلیدی: خبر نگار جنایی
طریقه نصب صحیح دستگاه بلوتوث بر روی کامپیوتر
ساعت ٦:۱٦ ‎ق.ظ روز ۱۳۸٧/۳/۱٤  

یکی از راه های متداول انتقال اطلاعات از روی تلفن همراه به کامپیوتر و بلعکس استفاده از دستگاه بلوتوث میباشد. اما نصب این دستگاه و استفاده نرم افزاری از آن نیازمند اندکی دقت است...


پیش نیاز:
1- نصب patch های usb مادر برد از روی cd motherboard بر روی کامپیوتر
2- اتصال bluetooth خریداری شده (microsim اینجا این مدل گفته میشود) به usb
3- بعد از اتمام شناختن سخت افزار usb بر روی کامپیوتر بصورت اتوماتیک تا اتمام نصبآن توسط windows صبر میکنیم ویندوز پیشنهادی windows xp pro sp2 میباشد
4- بعد از اتمام کار ویندوز usb را در می آوریم
5- حالا cd bluetooth که داخل پکیج خریداری شده موجود میباشد را داخل cd گذاشته تا این ...

مراحل نصب:
1- نصب patch های usb مادر برد از روی cd motherboard بروی کامپیوتر
2- اتصال bluetooth خریداری شده (microsim اینجا این مدل گفته میشود) به usb
3- بعد از اتمام شناختن سخت افزار usb بر روی کامپیوتر بصورت اتوماتیک تا اتمام نصبآن توسط windows صبر میکنیم ویندوز پیشنهادی windows xp pro sp2 میباشد
4- بعد از اتمام کار ویندوز usb را در می آوریم (( خیلی مهم ))
5- حالا cd bluetooth که داخل پکیج خریداری شده موجود میباشد را داخل cd گذاشته تا این بار پروتکلهای مربوط به این نوع سخت افزار نصب شود
6- در هنگام نصب خطای نبودن سخت افزار usb را میگیرد در این هنگان usb که در آورده شده بود دوباره به پورت خودش وصل میکنیم و پیغام خطا را ok میکنیم
7- بدون restart کردن دستگاه نرم افزار pc suite را نصب می کنیم
8- در هنگام نصب گزینه install sdk را غیر فعال میکنیم
9- کامپیوتر توسط نرم افزار و با اطلاع شما restart میشود
10- بعد از شروع مجدد کلید finish را میزنیم
11- تا این مرحله به هیچ عنوان روی icon های بلوتوث و mrouter کلیک نمی کنیم
مراحل اصلی
12- در این مرحله روی ایکون بلوتوث رایت کلیک کرده و گزینه join ......network. را انتخاب میکنیم
13- گزینه my device ....... را فعال میکنیم
14- برای موبایل خود در قسمت بلوتوث گوشی نامی بدهید و بلوتوث دستگاه فعال باشد
15- دکمه next را کلیک کنید دستگاه بعد از جستجو نام شما ( موبایلتان ) را پیدا میکند
16- بعد از آن گزینه اول را انتخاب کنید chose passkey ........
17- دستگاه یک شماره به شما میدهد آنرا یادداشت کنید و همیشه داشته باشید
18- موبایل شما هم اکتیو شده و شماره میخواهد
19- شماره یادداشت شده را میدهید و ok میکنید
20- مراحل نصب با نوشتن installation به اتمام میرسد
21- بعد در روی ایکون mrouter راست کلیک کرده و گزینه connect a blue..... را کلیک میکنیم
22- بعد از جستجو موبایل شما را با اسم پیدا میکند موبایل را انتخاب کرده ok میکنیم
23- برنامه pcsuite را اجرا میکنیم
24- دستگاه موبایل شما شناسایی میکند بصورت پیش فرض nokia 6600
25- دستگاه فعال میشود
26- ایکون در taskbar تغییر کرده سبز میشود


کلمات کلیدی: بلواوث روی کامپیوتر
آرزوی من اومد
ساعت ٦:۱٤ ‎ق.ظ روز ۱۳۸٧/۳/۱٤  

اما من به بزرگترین آرزو زندگیم رسیدم ( فرشته جان ) و خدا رو شکر میکنم که کسی رو که همیشه آرزو شو داشتم رو به من داد و من از این بابت خوشحالم و امید وارم شما هم به کسی که دوستش دارین برسید ....   " الهی آمین"

                  

عشق معجزه است
زندگی دریاست
دل من معجزه را خوب شناخت
و به دریا افتاد

                                 


بعد از آن دیوانگی ها ‚ ای دریغ
باورم ناید که عاقل گشته ام
گوییا او مرده در من کاینچنین
خسته و خاموش و باطل گشته ام
هر دم از آیینه می پرسم ملول
چیستم دیگر بچشمت چیستم ؟
لیک در آینه می بینم که وای
سایه ای هم زانچه بودم و نیستم
همچو آن رقاصه هندو بناز
پای میکوبم ولی بر گور خویش
وه که با صد حسرت این ویرانه را
روشنی بخشیده ام از نور خویش
ره نمیجویم بسوی شهر روز
بیگمان در قعر گوری خفته ام
گوهری دارم ولی آن را ز بیم
در دل مردابها بنهفته ام
می روم ... اما نمیپرسم ز خویش
ره کجا ... ؟ منزل کجا ...؟ مقصود چیست ؟
بوسه می بخشم ولی خود غافلم
کاین دل دیوانه را معبود کیست
او چو در من مرد نا گه هر چه بود
در نگاهم حالتی دیگر گرفت
گوییا شب با دو دست سرد خویش
روح بی تاب مرا در بر گرفت
آه ... آری ... این منم ... اما چه سود
او که در من بود دیگر نیست نیست
می خروشم زیر لب دیوانه وار
او که در من بود آخر کیست کیست ؟
"فروغ فرخزاد"
                                   

تا دیداری دیگر همتون رو به خدا میسپرم . مواظب خودتون باشید .

و در آخر جمله : فرشته جان . تو رو همیشه تا وقتی قلبی در من هست دوستت دارم ....

"التماس دعا "

 


کلمات کلیدی: آرزوی من اومد
تقدیم به عزیزترینم
ساعت ٦:۱٠ ‎ق.ظ روز ۱۳۸٧/۳/۱٤  
                                         

مرا صد بار از خود برانی دوستت دارم
به زندان خیانت هم کشانی دوستت دارم
چه سود از مهرورزیدن چه حاصل از وفاکردن
مرالایق بدانی یا ندانی
دوستت دارم

**********************************************

عزیزم در کنار تو همه خوبیها را میابم

و در نگاه عاشقانه ات تازه میشوم

مهربان من باز به تو میگویم که دوستت دارم

و نگاهم را به نگاهت میدوزم و به پاکی چشمانت

قسم میخورم که تا ابد با تو میمانم تا بدانی

صادقانه و پاک دوستت دارم

تقدیم به عزیزم که مثل خون تورگهام هست

 


کلمات کلیدی: آرزوی من بود
به پرشین بلاگ خوش آمدید
ساعت ٥:٢٦ ‎ق.ظ روز ۱۳۸٧/۳/۱٤  
بنام خدا

كاربر گرامي

با سلام و احترام

پيوستن شما را به خانواده بزرگ وبلاگنويسان فارسي خوش آمد ميگوييم.
شما ميتوانيد براي آشنايي بيشتر با خدمات سايت به آدرس هاي زير مراجعه كنيد:

http://help.persianblog.ir براي راهنمايي و آموزش
http://news.persianblog.ir اخبار سايت براي اطلاع از
http://fans.persianblog.ir براي همكاري داوطلبانه در وبلاگستان
http://persianblog.ir/ourteam.aspx اسامي و لينك وبلاگ هاي تيم مديران سايت

در صورت بروز هر گونه مشكل در استفاده از خدمات سايت ميتوانيد با پست الكترونيكي :
support[at]persianblog.ir

و در صورت مشاهده تخلف با آدرس الكترونيكي
abuse[at]persianblog.ir
تماس حاصل فرماييد.

همچنين پيشنهاد ميكنيم با عضويت در جامعه مجازي ماي پرديس از خدمات اين سايت ارزشمند استفاده كنيد:
http://mypardis.com


با تشكر

مدير گروه سايتهاي پرشين بلاگ
مهدي بوترابي

http://ariagostar.com
 
 
 
 
Oneline users :

کدهای خفن جاوا اسکریپت